Queens U14 girls have made it through to the All Ireland junior Championships
being held in Gormanstown - Sat 30 & Sun 31 March (they are BNI 1)
2018 – 2019 AICC Divisions | |||
Division A | Division B | Division C | |
1. | Dublin 1 | Galway 2 | NE2 |
2. | Dublin 2 | Kerry 2 | Midlands 2 |
3. | Cork 1 | KK/SE 2 | BNI 2 |
4. | Cork 2 | NM 2 | NW 2 |
5. | Galway 1 | Midlands 1 | Mayo 1 |
6. | Kerry 1 | NE 1 | Mayo 2 |
7. | KK/SE 1 | BNI 1 | Clare |
8. | NM 1 | NW 1 | LLR |
Division A | Division B | Division C | |||
Pool 1 | Pool 2 | Pool 1 | Pool 2 | Pool 1 | Pool 2 |
Dublin 1 | Dublin 2 | Galway 2 | Kerry 2 | NE2 | NW 2 |
Cork 2 | Cork 1 | KK/SE 2 | NM 2 | BNI 2 | LLR |
Galway 1 | Kerry 1 | Midlands 1 | NE 1 | Clare | Mayo 1 |
KK/SE 1 | NM 1 | BNI 1 | NW 1 | Mayo 2 | Midlands 2 |
Saturday 30th March
Court 1 | Court 2 | Court 3 | Court 4 | ||||||||||||
Time | |||||||||||||||
9.30am | Dublin 1 | V | Cork 2 | Dublin 2 | V | Cork 1 | Galway 2 | V | KK/SE 2 | Kerry 2 | V | NM 2 | |||
10.45am | Galway 1 | V | KK/SE 1 | Kerry 1 | V | NM 1 | Midlands 1 | V | BNI 1 | NE 1 | V | NW 1 | |||
12.00pm | NE2 | V | BNI 2 | NW 2 | V | LLR | Clare | V | Mayo 2 | Mayo 1 | V | Midlands 2 | |||
1.15pm | Cork 2 | V | Galway 1 | KK/SE 1 | V | Dublin 1 | Dublin 2 | V | Kerry 1 | Cork 1 | V | NM 1 | |||
2.30pm | Midlands 1 | V | Galway 2 | KK/SE 2 | V | BNI 1 | NE 1 | V | Kerry 2 | NM 2 | V | NW 1 | |||
3.45pm | Clare | V | NE2 | BNI 2 | V | Mayo 2 | LLR | V | Midlands 2 | NW 2 | V | Mayo 1 | |||
5.00pm | Dublin 1 | V | Galway 1 | Dublin 2 | V | NM 1 | Galway 2 | V | BNI 1 | Kerry 2 | V | NW 1 | |||
6.15pm | Cork 2 | V | KK/SE 1 | Cork 1 | V | Kerry 1 | KK/SE 2 | V | Midlands 1 | NE 1 | V | NM 2 | |||
7.30pm | Mayo 2 | V | NE2 | BNI 2 | V | Clare | NW 2 | V | Midlands 2 | LLR | V | Mayo 1 |
Sunday 31st March
CLASSIFICATION GAMES | |||||||||||||||
Court 1 | Court 2 | Court 3 | Court 4 | ||||||||||||
Time | Division A | Division B | Division C | Division C | |||||||||||
9.30am | 3rd Pool 1 | V | 4th Pool 2 | A3 | 3rd Pool 1 | V | 4th Pool 2 | B3 | 3rd Pool 1 | V | 4th Pool 2 | C3 | 4th Pool 1 | v | 3rd Pool 2 - C4 |
Division A | |||||||||||||||
10.45am | 4th Pool 1 | v | 3rd Pool 2 | A4 | 4th Pool 1 | v | 3rd Pool 2 | B4 | 1st Pool 1 | V | 2nd Pool 2 | A1 | 2nd Pool 1 | v | 1st Pool 2 - A2 |
Division B | Division B | Division C | Division C | ||||||||||||
12.00am | 1st Pool 1 | V | 2nd Pool 2 | B1 | 1st Pool 2 | V | 2nd Pool 1 | B2 | 1st Pool 1 | V | 2nd Pool 2 | C1 | 1st Pool 1 | V | 2nd Pool 2 - C2 |
7th/8th Place Playoffs | 5th/6th Place Playoffs | ||||||||||||||
Division A | Division B | Division C | Division A | ||||||||||||
1.15pm | Loser A3 | V | Loser A4 | Loser B3 | V | Loser B4 | Loser C3 | V | Loser C4 | W – A3 | v | W- A4 | |||
5th/6th Place Playoffs | 3rd/4th Place Playoffs | ||||||||||||||
Division B | Division C | Division A | Division B | ||||||||||||
2.30pm | Winner B3 | v | Winner B4 | Winner C3 | v | Winner C4 | Loser A1 | V | Loser A2 | Loser B1 v L B2 | V | Loser B2 | |||
3rd/4th Place Playoffs | Finals | ||||||||||||||
Court 1 | Court 2 | Court 3 | Court 4 | ||||||||||||
Division C | Division A | Division B | Division C | ||||||||||||
3.45pm | Loser C1 | V | Loser C2 | Winner A1 | v | Winner A2 | Winner B1 | v | Winner B2 | Winer C1v W C2 | v | Winner C2 |